مهدی آیتی: روحانی، فقط ژست دارد و کیش شخصیت | ARYAEmusic.IR | بروزترین مرجع موسیقی و دانلود آهنگ در ایران | آهنگ جدید | جدیدترین آهنگ ها | دانلود موزیک | دانلود موسیقی ایرانی | دانلود آهنگ خارجی | دانلود رایگان آهنگ | آریایی موزیک

وبگردی

تغییر در ساختار Touch ID اپل در سال 2017
کونته: بهترین تصمیم را در مورد کاستا گرفتم
تبدیل ویرانه ها به یک جهان فانتزی
خواننده های معروفی که با هم دشمنی دارند!
علایم آرتروز گردن را بشناسید
رضا گوچی آقای گل لیگ هلند شد
دکوراسیون کتابخانه؛ آشتی با کتاب در مدرسه
انتقاد گولیت از پوگبا به خاطر مدل مو!
بازسازی‌ باورنکردنی عکس‌های آسیب دیده
در طول روز احساس گرسنگی می کنید؟
آرزوهای علمی دانشمندان (1)
یعنی لنین را استالین کشت؟
فواید چغندر برای سلامتی
ماجرای دردناک تجاوز به پسربچه ها در افغانستان
رستورانی روی تخته سنگ در اقیانوس هند
الزام اپراتورها به تفکیک ترافیک داخل و خارج
DS 5LS خاص یا کیا اپتیمای اسپرت؟
سفر به روستای «گیتورن» یا «ونیز هلند»
پالرمو 0 - 1 اینتر؛ نراتزوری کماکان می‌تازد
با فیلم‌های چشم انداز جشنواره فجر غافلگیر می شوید
70 درصد وب فارسی اسپم است
تدریس مطالب در حفظ کردن آنها موثر است
ادای احترام داور آتش‌نشان به شهدای حادثه پلاسکو
دکوراسیون آپارتمان های زیر 50 متر
آلگری: می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم
پرتاب بطری و نارنجک به سمت کریمی
پیام خاص آندو برای استقلالی ها
مقابله با بحران را از ژاپنی ها یاد بگیریم

بی کلام

« موسیقی و رمانس » آلبوم موسیقی بیکلام عاشقانه از مانوئل

Download this album

« مکانیزم مقابله » پیانو کلاسیکال آرام و دلنشینی از گرت بروک

Download this album

« تم ها حماسی » آلبوم منتخبی از برترین موسیقی فیلم ها با اجرای گروه London Music Works

Download this album

« دنیا بدون تو کمی تنهاتر است » آلبوم امبینت تفکر برانگیزی از گلاسیس

Download this album

« شفای جنگل » آهنگ های آرامش بخش بیکلام از لیبل Real Music

Download this album

« Wedding Essential » آلبوم منتخبی از برترین آثار کلاسیک با اجرای گروه The Avalon Consort

Download this album

« تکامل » آلبوم پیانو کلاسیکال آرامش بخشی از آنگوس جی. دابلیو. مکری

Download this album

« جزر و مد بیدار » آلبوم پیانو کلاسیکال زیبایی از آنگوس مکری

Download this album

« یلدا 95 » آلبوم موسیقی بی کلام ایرانی ویژه شب یلدا

Download this album

« برترین چیل اوت 2016 بخش ششم » از لیبل EDMCump

Download this album

« مقاومت 2 : معراج » آلبوم موسیقی حماسی با شکوهی از پروژه Silver Screen

Download this album

« قطعه » آلبوم پیانو کلاسیکال زیبایی از تریستن اکرسن

Download this album

« برترین های یوهان ویلبرگ » آلبوم موسیقی الکترونیک زیبا و ملودیک

Download this album

دانلود آلبوم « تمرکز عمیق پیانو » اجرای زیبایی از شاهکارهای پیانو کلاسیک

Download this album

مهدی آیتی: روحانی، فقط ژست دارد و کیش شخصیت


برای بررسی روند آزادی بیان در دولت یازدهم و چرایی تناقضات رفتاری رییس جمهور در جلسات عمومی و غیرعمومی به سراغ مهدی آیتی، «رییس ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان جنوبی در سال 92» رفتیم.

متن خبر


ماهنامه همشهری ماه - محمد خجسته: مهدی آیتی، رییس ستاد انتخاباتی روحانی در استان خراسان جنوبی: حسن روحانی دچار کیش شخصیت است.

چندی پیش بود که رییس دستگاه قضا در جلسه هفتگی خود با اشاره به سخنان رییس جمهور در جمع اهالی رسانه و انتقاد آقای روحانی از برخورد با رسانه ها توسط دستگاه های غیردولتی که گفته بودند «دهان ها را نبندیم» و «قلم ها را نشکنیم» واکنش نشان داد و گفت: «برخی می گویند قلم ها را به بهانه های واهی نشکنیم یا دهان ها را به بهانه ای غیراساسی نبندیم. واضح است خطاب آنان به دستگاه قضایی است».

آیت الله آملی لاریجانی خطاب به گوینده چنین سخنانی گفت: «برادر بزرگوار!شما خودتان شفاها یا کتبا، باواسطه یا بی واسطه بارها گفته اید که چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی کنید یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می کنید که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است اما وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می یابید ندای آزادی مطبوعات سر می دهید و این که قلم ها را نشکنید و دهان ها را نبندید. البته ما به هیچ کدام از این سخنان کاری نداریم و راه قانونی خود را می رویم».

برای بررسی روند آزادی بیان در دولت یازدهم و چرایی تناقضات رفتاری رییس جمهور در جلسات عمومی و غیرعمومی به سراغ مهدی آیتی، «رییس ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان جنوبی در سال 92» رفتیم. آیتی در کارنامه فعالیت خود نمایندگی مجلس ششم، عضویت در حزب اعتماد ملی و ریاست ستاد انتخاباتی روحانی در استان خراسان جنوبی را دارد. او در 1387 عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی شد اما در همان ایام در اعتراض به اعلام نامزدی دبیر کل وقت این حزب در انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 از عضویت در حزب متبوعش استعفا کرد. در ادامه متن گفت و گوی ما را با رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در خراسان جنوبی می خوانید.
 

 
با توجه به آشنایی و نزدیکی شما به رییس جمهور، بحث آزادی بیان از نظر آقای روحانی را چگونه می بینید؟

اگر در طول 38 سال گذشته بررسی و جست و جویی درباره آقای روحانی بکنیم هیچ سندی را نمی توانیم پیدا کنیم که ایشان از آزادی بیان، قلم، اندیشه و مطبوعات و آزادی های مدنی و حقوقی صحبتی کرده باشند. اگر امروز می بینیم که آقای روحانی ژست روشن فکری و تبلیغاتی می گیرد و از آزادی و عدالت حرف می زند و معتقد که رسانه ها باید دارای آزادی باشند و معتقد است که حقوق شهروندی باید رعایت شود، فقط حرف های تبلیغاتی است چون مجموع عملکرد چهار ساله ایشان خلاف آن را ثابت می کند.

آقای رییس جمهور در طول 38 سالی که از انقلاب اسلامی گذشته است برای مردم دارای چهره ای اجتماعی و کاریزماتیک فرهنگی نبوده اند. بیشتر مردم از ایشان چهره ای دیپلماتیک و امنیتی به خاطر  دارند. مناصب مدیریتی ایشان نی زتایید کننده این سخنان است. در مقطعی ایشان در مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده اند و بعد از آن در مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلح نظام و شورای عالی امنیت ملی مشغول به کار بودند. پس سوابق آقای روحانی نشان دهنده این است که او چهره ای امنیتی و اطلاعاتی داشته است و در نتیجه این چهره خیلی پایگاه اجتماعی ندارد.

یعنی در برایند کلی مدت زمان 38 سال اخیر هیچ نقطه مثبتی در کارنامه شخص آقای روحانی درباره دفاع از عدالت و آزادی های مرسوم و مصرح وجود ندارد؟

بله؛ وجود ندارد. حرف های رییس جمهور فعلی بسیار متناقض است و حرف و عمل ایشان در طول مدت چهار سال گذشته هرگز با یکدیگر نمی خواند و این مسائل در زمان های گذشته هم اتفاق افتاده است. من به سند دیگری اشاره میکنم. آقای روحانی نزدیک به چهار سال است که رییس جمهور است و می توان از اصحاب مطبوعات پرسید که آیا ایشان حتی یک جلسه با اصحاب رسانه داشته اند؟ هرگز. ایشان روی خوشی به روشن فکران و صاحبان مطبوعات نداشته اند. حال چگونه می گویند که من مدافع قلم و دهان هستم یا مدعی می شوند که «قلم ها را نشکنید» و «دهان ها را نبندید»؟
 
 

اگر هم اکنون از بین روشن فکران، دانشمندان هنرمندان و اصحاب قلم پرس و جو کنید همه به این جهت که آقای روحانی با آن ها نتوانسته است رابطه عاطفی داشته باشد و هیچ گونه ارتباطی برقرار کند و قلمی و زبانی حمایتی نداشته  است از او و مجموعه دولت تدبیر و امید گلایه مند هستند. آقای روحانی اصلا «کیش شخصیت» دارد و نمی تواند مردمداری کند و با جامعه ارتباط عاطفی برقرار کند.

به چه میزان رییس جمهور را شخصیت مردمی می دانید؟

آقای روحانی باور دارد آن کسی که باعث شده است اکثریت آرای مردم را به دست  آورد خودش بوده است. در حالی که همین الان اگر بین عموم مردم و جامعه همه پرسی برگزار کنیم متوجه آن می شویم که گلایه های فراوانی راجع به عملکرد دولت ایشان وجود دارد و ایشان نتوانسته اند عملکرد موفقی را به مردم نشان دهند. برای همین در آخرین ماه های عمر دولت رو به بازی با احساسات و هیجانات آوردند تا شاید یک بار دیگر بتوانند اعتماد مردم را به خود جلب کنند. صحبت های اخیر ایشان نوعی دوگانگی را در رفتار و عمل ایشان نشان می دهد که باعث نگرانی مردم شده است.

دلایل عصبانیت این روزهای آقای روحانی از رسانه ها را چگونه تحلیل می کنید؟

آقای روحانی در طول این چهارسال به طور مرتب گلایه کرده است که چرا رسانه ها و مطبوعات از من حمایت نمی کنند، چرا صدا و سیما از من حمایت نمی کند و چرا هنرمندان، اصحاب دانشگاه و علم و مردم از من حمایت نمی کنند. یک نفر باید این سوال را از خود آقای روحانی بپرسد شما که این قدر از مردم توقع حمایت دارید خودتان برای مردم و سایر نهادهاد چه کار کرده اید؟

آقای روحانی! شما به غیر از سخنرانی برای زنان، جوانان، کارگران، کشاورزان، دانشگاهیان، دانشجویان و دانش آموزان چه کار کرده اید؟
 
 

البته دلیل عصبیت های آقای روحانی موارد دیگر نیز است. دولت به عنوان یکی از ارکان نظام چرخش با دیگر ارکان نظام نمی چرخد. اگر شما رییس قوای اجرایی هستید که نمی توانید با تمامارکان و نهادهای نظام و کشور مخالفت کنید. دولت فعلی با قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی اصطکاک دارد، با شورای نگهبان زاویه دارد، با مراجع و حوزه های علمیه زاویه و اختلاف دارد، با ائمه جمعه و نهادهای مردمی مثل سپاه و بسیج همین طور.

این زاویه ها نشان دهنده آن است که خود دولت توان هماهنگی و تعامل با ارکان نظام را ندارد. نظام مجموعه ای از ارکان است واین ارکان به عنوان چرخ های نظام باید این مجموعه را وادار به تحرک کنند. وقتی یکی از چرخ ها برخلاف چرخ های دیگر حرکت کند باعث می شود که حرکت این مجموعه کند شود و در جریان نظام خلل پیش آید. امروز مشاهده می شود که دولت با برخی دیگر از نهادهای نظام اختلاف و دعوا دارد و همین مورد باعث کندشدن حرکت توسعه و سازندگی کشور شده است.

آیا این دولت قرابت فکری با روسای جمهور قبلی دارد؟

آقای روحانی نزدیک ترین شخصیت به آقای هاشمی رفسنجانی است و به ایشان در رفتار، گفتار و کردار شبیه است. من معتقدم که آقای هاشمی رفسنجانی در 40 سال گذشته هرگز دفاعی از احزاب، گروه های سیاسی، اصحاب قلم و روشن فکران جامعه نداشته است. امروز اگر ما می بینیم که آقای هاشمی رفسنجانی از عدالت دفاع می کند یا از آزادی دم می زند به این دلیل است که در قدرت نیست.

آن روز که ایشان در راس قدرت بودند هرگز اجازه ندادند که مطبوعات رشد کنند و تشکل های دانشجویی توانمند شوند و جامعه مدنی تحقق یابد یا این که بخش خصوصی احیا شود. آقای هاشمی رفسنجانی امروز از تحزب و آزادی صحبت می کند و از دموکراسی می گوید و مردم همه می دانند که ایشان در آن زمان که بر مسند قدرت بودند چه در زمان حیات امام و چه در زمانی که ایشان نبودند هرگز طرفداری از مسائل جامعه مدنی و مسائل آزادی مطبوعات و میدان دادن به بخش خصوصی نکردند، چطور امروز از آزادی بیان دم می زنند؟
 


از نظر شما آقای روحانی نمی تواند با عموم مردم و نخبگان ارتباط برقرار کند یا این که رابطه عاطفی داشته باشد، دلیل چیست؟

دولت آقای روحانی معتقد بود که دولت راستگویان است ولی در همین دولت پاکدست و راستگو تخلفات گسترده ای مشاهده شده است. به نظر من آقای روحانی از چهره کاریزماتیکی برخوردار نیست و عموم مردم نسبت به عملکرد آقای روحانی ناراضی هستند. مردم چه در شهرها و چه در روستاها معتقدند که دولت فعلی صرفا سخنرانی کرده و وعده داده است اما هیچ بهبودی در رفاه و آسایش مردم حاصل نشده است.

دیدگاه ها

آخرین اخبار موسیقی

بانوی نوازنده سازهای کوبه بین‌المللی شد
فلسفه لباس گروه «رستاک» چیست؟
برنامه کامل کنسرت های زمستانی در تهران و دیگر شهرهای ایران اعلام شد
مرور خاطرات روزهای خوب موسیقی پاپ
کنسرت راک «سنگ» در تهران برگزار می‌شود
«اشوان» در رشت به دیدار دوستدارانش می‌رود
دبیرخانه سی و سومین جشنواره موسیقی فجر آغاز به کار کرد
حال هنرمند پیشکسوت آذربایجان خوب است
مراسم بزرگداشت مقام هنری زنده یاد «بیوک آقا مراغه ای» برگزار شد
موسيقى فيلم سینمایی «پشت ديوار سكوت» در اوكراين اجرا و ضبط شد
بنیامین بهادری «اذان صبح» را برای قهرمانان پلاسکو خواند
بازیگر سرشناس بر اثر خونریزی مغزی در «آی سی یو» بستری شد
آنچه در مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره موسیقی فجر گذشت | گزارش مفصل متنی و تصویری
شنبه دوم بهمن ماه هیچ کنسرتی اجرا نمی شود
بسته خبری ویژه از متن و حاشیه سی‌و‌دومین جشنواره موسیقی فجر –۷
بانگ شادیانه و غمونه‌های بختیاری در برج آزادی
تلفیق نغمه‌های نواحی و موسیقی راک در کنسرت «آریا عظیمی‌نژاد»
حمیدرضا نوربخش: درآمد فروش بلیت اجراهای موسیقی نواحی متعلق به هنرمندان است
هوادارانی که خواننده و رهبر رکستر را رها نمی‌کردند!
گروه موسیقی «چهارباغ» به سرپرستی محمدرضا رستمیان روی صحنه رفت
گروه موسیقی «لیان» یک نوازنده جانباز را به صحنه آورد
طنین سمفونی پنج بتهوون و کاپریس ایتالیایی چایکوفسکی در تالار وحدت
کنسرت بداهه نوازی «پویان بیگلر» و «سینا خشک بیجاری» روی صحنه رفت
زانیار خسروی به دوستدارانش: به خاطر تفاوت سبک من با خیلی از همکارانم وجودتان خیلی برایم لذت‌بخش است!
ادای احترام «محسن یگانه» به آتش‌نشانان حادثه «پلاسکو»
تقدیر دبیر جشنواره موسیقی فجر از گروه موسیقی «شواش»
یگور شوتسوف: ما معرف سنت موسیقی اوکراین هستیم

آخرین اخبار سینما

با فیلم‌های چشم انداز جشنواره فجر غافلگیر می شوید
فیلم های میلیارد دلاری سینمای جهان
این «کلاغ» یک عشق فراموش شده را زنده می کند
جدیدترین فیلم های سینمایی دنیا اینجاست (39)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (392)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (392)
این فیلم ها فقط ترسناک نیستند، آزاردهنده اند!
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (393)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (392)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (393)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (392)
هنر، حرکت در تاریکی است
«میلیونر زاغه‌نشین» چطور به اینجا رسید؟
بنیامین: گلزار، نماد ساختار استاندارد سینمای ایران است
اوضاع سینمای ایران در دولت «آیت الله»
بهترین فیلم‌های مستند تاریخ سینما، با موضوع مرگ
10 فیلم وسترن کلاسیک و خاطره انگیز (1)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (391)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (390)
رابرت دنیرو؛ تک‌چهره ای بی‌بدیل در دنیای سینما
فیلمسازی را از «دارن آرنوفسکی» یاد بگیرید!
فیلم‌بازی با برترین ها (39)
این دیکتاتورهای عشق سینما
«لیلا»؛ عاشقانه نجیب ایرانی
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (389)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (387)
آشنایی با کشورهای صاحب سبک در سینما: اروگوئه‌
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (388)
پروژه‌های آینده 35 فیلمساز مهم سینمای جهان
تمشکی ترین فیلم های ستاره های سینمای ایران
نقش پررنگ زنان در آثار جشنواره فجر 35