مهدی آیتی: روحانی، فقط ژست دارد و کیش شخصیت | ARYAEmusic.IR | بروزترین مرجع موسیقی و دانلود آهنگ در ایران | آهنگ جدید | جدیدترین آهنگ ها | دانلود موزیک | دانلود موسیقی ایرانی | دانلود آهنگ خارجی | دانلود رایگان آهنگ | آریایی موزیک

وبگردی

چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (471)
نامه سیدحسن خمینی به روحانی درباره یک عزل
پورموسوی: امیدوارم تیمم به مرحله بعدی صعود کند
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (471)
ستاره یونایتد در آستانه پیوستن به بارسا
ترکیب استقلال برابر العین/ ابراهیمی روی نیمکت
برانکو: آماده‌ایم تا لخویا را ببریم/ سرشار از خوش‌بینی به میدان می‌رویم
راز و رمز مراقبت از مو در بهار و تابستان
پست نایب رییسی اول IWF به تایلند رسید/ مرادی باز هم انصراف داد
علت تیرگی جای جوش های صورت چیست؟
منصوریان: العین را ببریم، امسال رویایی می‌شود/ طرفداران نگذارند غریب باشیم
علت درد بازوی چپ چیست؟
پیراهن شماره ۲۰ تیم ملی به نوه امام (ره) اهدا شد
توتی: به بازی کردن ادامه خواهم داد!
جواهرات ۱۴۰۰ ساله‌ «آنگلوساکسون‌ها» که در حیاط خانه یک بریتانیایی پیدا شد
اهدای پیراهن شماره 20 تیم ملی فوتبال به سیدحسن خمینی
غیبت بوفون در تمرینات یووه به علت آسیب دیدگی
تمدید قرارداد کوین استروتمن با آ اس رم تا ۲۰۲۲
رفیعی: در بازی برگشت از موقعیت‌هایمان استفاده می‌کنیم
نصب پرچم دو ستاره در جایگاه استقلالی‌ها
ایگواین: امیدوارم باز هم راموس، دقیقه ۹۰ گل نزند
شکاری: خیلی‌ها تلاش کردند من به اروپا نروم
داستان آموزنده «نگران تر از خودش نباش»
آنقدر شور بود که خان هم فهمید
استادیوم خوش‌یمن برای طارمی و رفقا
جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (71)
نصب پرچم دو ستاره در جایگاه استقلالی‌ها
تنهایی انسان را بی خواب می کند

بی کلام

تکنوازی نی و صدای آرامش بخش امواج آب , موسیقی مناسب تفکر و مراقبه

Download this album

« Trance Spring Essentials 2017 » موسیقی الکترونیک پر انرژی از لیبل EDM Comps

Download this album

« آخرین نور جنگل » ملودی آرام و دراماتیک از James Grant Music

Download this album

« گیتار اسپانیایی آرامش بخش » ملودی های عاشقانه از بیل ییتس

Download this album

« Elliptical Sun Music 01 » آلبوم موسیقی الکترونیک پرانرژی میکس و گرد آوری از آدریان الکساندر

Download this album

« تنهایی نیمه شب » آلبوم تکنوازی پیانو آرام و دلنشین از واتارو ساتو

Download this album

« بهترین موسیقی کلاسیک برای کودکان » از لیبل سونی موزیک

Download this album

« اسپکتروم » ملودی های سینماتیک و حماسی از گروه The X Motion

Download this album

« برترین ترنس های 2017 بخش دوم » از لیبل EDM Comps

Download this album

« چیل اوت لانگ کلاسیکال » گزیده ایی از آرامش بخش ترین موسیقی کلاسیک

Download this album

« منعکس در نهر جاری » آلبوم پیانو آرام و دلنشینی از کاترین کی

Download this album

« تمرکز آهسته » موسیقی الکترونیک مناسب برای تمدد اعصاب از وینترسایلنس

Download this album

« ال کندور پاسا » آلبوم خاطره انگیز و دلنشین از ارکستر آنتونی ونچورا

Download this album

« FG Top 10 February 2017 » موسیقی الکترونیک پر انرژی از لیبل Big Toys Production

Download this album

مهدی آیتی: روحانی، فقط ژست دارد و کیش شخصیت


برای بررسی روند آزادی بیان در دولت یازدهم و چرایی تناقضات رفتاری رییس جمهور در جلسات عمومی و غیرعمومی به سراغ مهدی آیتی، «رییس ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان جنوبی در سال 92» رفتیم.

متن خبر


ماهنامه همشهری ماه - محمد خجسته: مهدی آیتی، رییس ستاد انتخاباتی روحانی در استان خراسان جنوبی: حسن روحانی دچار کیش شخصیت است.

چندی پیش بود که رییس دستگاه قضا در جلسه هفتگی خود با اشاره به سخنان رییس جمهور در جمع اهالی رسانه و انتقاد آقای روحانی از برخورد با رسانه ها توسط دستگاه های غیردولتی که گفته بودند «دهان ها را نبندیم» و «قلم ها را نشکنیم» واکنش نشان داد و گفت: «برخی می گویند قلم ها را به بهانه های واهی نشکنیم یا دهان ها را به بهانه ای غیراساسی نبندیم. واضح است خطاب آنان به دستگاه قضایی است».

آیت الله آملی لاریجانی خطاب به گوینده چنین سخنانی گفت: «برادر بزرگوار!شما خودتان شفاها یا کتبا، باواسطه یا بی واسطه بارها گفته اید که چرا با فلان روزنامه یا فلان سایت برخورد نمی کنید یا نزد مقام معظم رهبری گلایه می کنید که چرا دستگاه قضایی با فلان روزنامه برخورد نکرده است اما وقتی در بین اهالی مطبوعات و رسانه حضور می یابید ندای آزادی مطبوعات سر می دهید و این که قلم ها را نشکنید و دهان ها را نبندید. البته ما به هیچ کدام از این سخنان کاری نداریم و راه قانونی خود را می رویم».

برای بررسی روند آزادی بیان در دولت یازدهم و چرایی تناقضات رفتاری رییس جمهور در جلسات عمومی و غیرعمومی به سراغ مهدی آیتی، «رییس ستاد انتخاباتی روحانی در خراسان جنوبی در سال 92» رفتیم. آیتی در کارنامه فعالیت خود نمایندگی مجلس ششم، عضویت در حزب اعتماد ملی و ریاست ستاد انتخاباتی روحانی در استان خراسان جنوبی را دارد. او در 1387 عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی شد اما در همان ایام در اعتراض به اعلام نامزدی دبیر کل وقت این حزب در انتخابات ریاست جمهوری در سال 88 از عضویت در حزب متبوعش استعفا کرد. در ادامه متن گفت و گوی ما را با رییس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در خراسان جنوبی می خوانید.
 

 
با توجه به آشنایی و نزدیکی شما به رییس جمهور، بحث آزادی بیان از نظر آقای روحانی را چگونه می بینید؟

اگر در طول 38 سال گذشته بررسی و جست و جویی درباره آقای روحانی بکنیم هیچ سندی را نمی توانیم پیدا کنیم که ایشان از آزادی بیان، قلم، اندیشه و مطبوعات و آزادی های مدنی و حقوقی صحبتی کرده باشند. اگر امروز می بینیم که آقای روحانی ژست روشن فکری و تبلیغاتی می گیرد و از آزادی و عدالت حرف می زند و معتقد که رسانه ها باید دارای آزادی باشند و معتقد است که حقوق شهروندی باید رعایت شود، فقط حرف های تبلیغاتی است چون مجموع عملکرد چهار ساله ایشان خلاف آن را ثابت می کند.

آقای رییس جمهور در طول 38 سالی که از انقلاب اسلامی گذشته است برای مردم دارای چهره ای اجتماعی و کاریزماتیک فرهنگی نبوده اند. بیشتر مردم از ایشان چهره ای دیپلماتیک و امنیتی به خاطر  دارند. مناصب مدیریتی ایشان نی زتایید کننده این سخنان است. در مقطعی ایشان در مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بوده اند و بعد از آن در مرکز استراتژیک مجمع تشخیص مصلح نظام و شورای عالی امنیت ملی مشغول به کار بودند. پس سوابق آقای روحانی نشان دهنده این است که او چهره ای امنیتی و اطلاعاتی داشته است و در نتیجه این چهره خیلی پایگاه اجتماعی ندارد.

یعنی در برایند کلی مدت زمان 38 سال اخیر هیچ نقطه مثبتی در کارنامه شخص آقای روحانی درباره دفاع از عدالت و آزادی های مرسوم و مصرح وجود ندارد؟

بله؛ وجود ندارد. حرف های رییس جمهور فعلی بسیار متناقض است و حرف و عمل ایشان در طول مدت چهار سال گذشته هرگز با یکدیگر نمی خواند و این مسائل در زمان های گذشته هم اتفاق افتاده است. من به سند دیگری اشاره میکنم. آقای روحانی نزدیک به چهار سال است که رییس جمهور است و می توان از اصحاب مطبوعات پرسید که آیا ایشان حتی یک جلسه با اصحاب رسانه داشته اند؟ هرگز. ایشان روی خوشی به روشن فکران و صاحبان مطبوعات نداشته اند. حال چگونه می گویند که من مدافع قلم و دهان هستم یا مدعی می شوند که «قلم ها را نشکنید» و «دهان ها را نبندید»؟
 
 

اگر هم اکنون از بین روشن فکران، دانشمندان هنرمندان و اصحاب قلم پرس و جو کنید همه به این جهت که آقای روحانی با آن ها نتوانسته است رابطه عاطفی داشته باشد و هیچ گونه ارتباطی برقرار کند و قلمی و زبانی حمایتی نداشته  است از او و مجموعه دولت تدبیر و امید گلایه مند هستند. آقای روحانی اصلا «کیش شخصیت» دارد و نمی تواند مردمداری کند و با جامعه ارتباط عاطفی برقرار کند.

به چه میزان رییس جمهور را شخصیت مردمی می دانید؟

آقای روحانی باور دارد آن کسی که باعث شده است اکثریت آرای مردم را به دست  آورد خودش بوده است. در حالی که همین الان اگر بین عموم مردم و جامعه همه پرسی برگزار کنیم متوجه آن می شویم که گلایه های فراوانی راجع به عملکرد دولت ایشان وجود دارد و ایشان نتوانسته اند عملکرد موفقی را به مردم نشان دهند. برای همین در آخرین ماه های عمر دولت رو به بازی با احساسات و هیجانات آوردند تا شاید یک بار دیگر بتوانند اعتماد مردم را به خود جلب کنند. صحبت های اخیر ایشان نوعی دوگانگی را در رفتار و عمل ایشان نشان می دهد که باعث نگرانی مردم شده است.

دلایل عصبانیت این روزهای آقای روحانی از رسانه ها را چگونه تحلیل می کنید؟

آقای روحانی در طول این چهارسال به طور مرتب گلایه کرده است که چرا رسانه ها و مطبوعات از من حمایت نمی کنند، چرا صدا و سیما از من حمایت نمی کند و چرا هنرمندان، اصحاب دانشگاه و علم و مردم از من حمایت نمی کنند. یک نفر باید این سوال را از خود آقای روحانی بپرسد شما که این قدر از مردم توقع حمایت دارید خودتان برای مردم و سایر نهادهاد چه کار کرده اید؟

آقای روحانی! شما به غیر از سخنرانی برای زنان، جوانان، کارگران، کشاورزان، دانشگاهیان، دانشجویان و دانش آموزان چه کار کرده اید؟
 
 

البته دلیل عصبیت های آقای روحانی موارد دیگر نیز است. دولت به عنوان یکی از ارکان نظام چرخش با دیگر ارکان نظام نمی چرخد. اگر شما رییس قوای اجرایی هستید که نمی توانید با تمامارکان و نهادهای نظام و کشور مخالفت کنید. دولت فعلی با قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی اصطکاک دارد، با شورای نگهبان زاویه دارد، با مراجع و حوزه های علمیه زاویه و اختلاف دارد، با ائمه جمعه و نهادهای مردمی مثل سپاه و بسیج همین طور.

این زاویه ها نشان دهنده آن است که خود دولت توان هماهنگی و تعامل با ارکان نظام را ندارد. نظام مجموعه ای از ارکان است واین ارکان به عنوان چرخ های نظام باید این مجموعه را وادار به تحرک کنند. وقتی یکی از چرخ ها برخلاف چرخ های دیگر حرکت کند باعث می شود که حرکت این مجموعه کند شود و در جریان نظام خلل پیش آید. امروز مشاهده می شود که دولت با برخی دیگر از نهادهای نظام اختلاف و دعوا دارد و همین مورد باعث کندشدن حرکت توسعه و سازندگی کشور شده است.

آیا این دولت قرابت فکری با روسای جمهور قبلی دارد؟

آقای روحانی نزدیک ترین شخصیت به آقای هاشمی رفسنجانی است و به ایشان در رفتار، گفتار و کردار شبیه است. من معتقدم که آقای هاشمی رفسنجانی در 40 سال گذشته هرگز دفاعی از احزاب، گروه های سیاسی، اصحاب قلم و روشن فکران جامعه نداشته است. امروز اگر ما می بینیم که آقای هاشمی رفسنجانی از عدالت دفاع می کند یا از آزادی دم می زند به این دلیل است که در قدرت نیست.

آن روز که ایشان در راس قدرت بودند هرگز اجازه ندادند که مطبوعات رشد کنند و تشکل های دانشجویی توانمند شوند و جامعه مدنی تحقق یابد یا این که بخش خصوصی احیا شود. آقای هاشمی رفسنجانی امروز از تحزب و آزادی صحبت می کند و از دموکراسی می گوید و مردم همه می دانند که ایشان در آن زمان که بر مسند قدرت بودند چه در زمان حیات امام و چه در زمانی که ایشان نبودند هرگز طرفداری از مسائل جامعه مدنی و مسائل آزادی مطبوعات و میدان دادن به بخش خصوصی نکردند، چطور امروز از آزادی بیان دم می زنند؟
 


از نظر شما آقای روحانی نمی تواند با عموم مردم و نخبگان ارتباط برقرار کند یا این که رابطه عاطفی داشته باشد، دلیل چیست؟

دولت آقای روحانی معتقد بود که دولت راستگویان است ولی در همین دولت پاکدست و راستگو تخلفات گسترده ای مشاهده شده است. به نظر من آقای روحانی از چهره کاریزماتیکی برخوردار نیست و عموم مردم نسبت به عملکرد آقای روحانی ناراضی هستند. مردم چه در شهرها و چه در روستاها معتقدند که دولت فعلی صرفا سخنرانی کرده و وعده داده است اما هیچ بهبودی در رفاه و آسایش مردم حاصل نشده است.

دیدگاه ها

آخرین اخبار موسیقی

وزیر ارشاد به حسین علیزاده تبریک گفت
برگزاری بزرگداشت استاد پیشکسوت موسیقی نواحی
یوسف اسلام از موسیقی به انیمیشن سازی روی آورد
اجرای سمفونی «روح الله» با ارکستر سمفونیک تهران
آلبوم «خوابم نمی برد» مسعود ارزانلو راهی بازار موسیقی کشور شد
نخستین آلبوم رسمی «بهزاد الماسی» منتشر شد
برنامه ویژه گروه کُر فیلارمونیک تهران در تابستان
همایون نصیری: «دارکوب» هیچوقت تکراری و روتین نبود
عباس خوشدل: مشکل امروز موسیقی خواننده نیست، آهنگساز است
محمد اصفهانی خواننده سریال رمضانی «نفس» شد
سالار عقیلی: برای خواندن هر کاری اول از همه با همسرم مشورت می‌کنم و مطمئنم اگر او خوشش بیاید مخاطب هم خوشش خواهد آمد
مرور شاهکارهای «واروژان»، نوستالژی موسیقی پاپ
رضا یزدانی در کانادا خوش درخشید
حضور یک خواننده نابینا در بازار موسیقی
کتاب «سلفژ موسیقی ایرانی» منتشر شد
چند میلیون نفر را با فرهنگ ایرانی آشنا کرده‌ام
«محمد علیزاده» و «سینا شعبانخانی» خواننده تیتراژ «ماه عسل» امسال شدند
نوجوانان ایرانی در ارمنستان خوش درخشیدند
خودروی ضاربان غلامرضاصنعتگر شناسایی شد
«آوای رود» به آلمان رسید
مرور شاهکارهای «واروژان»، نوستالژی موسیقی پاپ
دردسر «دوباره ایران» برای اشرف زاده
آلبوم «فروغ» با صدای «علیرضا قربانی» منتشر می‌شود
«حامد همایون» تیتراژ برنامه رمضانی «دعوت» را خواند
اساتید موسیقی آلمان به تهران می‌آیند
دور حدید «هزارصدا» برگزار می‌شود
همسر خواننده راک: شوهرم خودکشی نکرده است

آخرین اخبار سینما

چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (471)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (471)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (470)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (462)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (469)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (460)
آشوب؛ یک اثر موزیکالِ پرستاره و ایرانی
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (468)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (467)
بهترین فیلم‌های برنده نخل طلا در جشنواره های کن
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (468)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (467)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (459)
35 سریال محبوبی که دیگر پخش نمی‌شوند
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (458)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (466)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (456)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (456)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (463)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (453)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (455)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (449)
لیلا زارع: به‌خاطر کیارستمی در «امتحان نهایی» بازی کردم
رضا یزدانی با لهجه بوشهری در «تیک آف»
ناصر‌ هاشمی: بیمار اصلی منم، نه شهاب حسینی!
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (453)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (454)
سریال «مشت آهنین»؛ ابرقهرمان نه‌چندان جذاب نت‌فلیکس
مصطفی زمانی: در «تیک آف» به ته خط رسیدم
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (457)
چهره ها در شبکه‌های اجتماعی (457)